Опубліковано

Фрезія

  Фрезія – дуже гарна,  багаторічна рослина  сімейства Ірисові (Касатикова). Батьківщиною фрезії є Південна Африка. Квітки фрезії нагадують мініатюрні квітки гладіолуса, виділяють чудовий аромат, схожий з ароматом конвалії. Коли в середині серпня починає розкривати свої бутони, здається, що в саду заграла весна. Доречі, її запах  використовують в ароматеравпії – він покращує настрій, знімає стрес і полегшує головну біль.

    Забарвлення витончених і ніжних квіток фрезії може бути будь-який: білої, жовтої, кремовою, рожевої, помаранчевої, червоною, блакитний, бузковий, фіолетовою, іноді з контрастним плямою в зіві квітки. Квітки фрезії розташовані в ряд на тонкому квітконосі висотою до півметра. Листя фрезії довгі, ремневідниє, яскраво-зеленого кольору. Розмножуються фрезії, точно так же, як і гладіолуси – заміщають клубнелуковицами і насінням.  

   Перед тим, як посадити фрезію у відкритий грунт, цибулини фрезії краще трохи підростити. У березні-квітні очистіть бульбоцибулини від лусочок і, щоб попередити грибкові захворювання, потримайте їх півгодини в 0,2% -ному розчині фундазола. Потім помістіть їх в родючу пухкий грунт в торф’яні горщики на глибину 5 см і потримайте на добре освітленому підвіконні або на теплій лоджії до висадки. Деякі досвідчені квітникарі практикують вирощування фрезії з насіння, і хоча це процес виснажливий і ненадійний, ми розповімо вам, як це робиться. Підготовлений грунт зволожите і акуратно розкладіть насіння, засипте двосантиметровий шаром суміші грунту для насіння, накрийте плівкою або склом і тримайте в світлому місці. Через двадцять днів з’являться сходи. Коли вони підростуть до 2-3 см, зніміть скло і добре їх прорідити. Висаджуйте в грунт в середині травня. При посадці фрезії у відкритий грунт легше витримати необхідний температурний режим. Адже від нього залежить цвітіння фрезії. Але спочатку, відразу після придбання, створіть клубнелуковіц фрезії «тропіки»: помістіть бульбоцибулини в полотняний або перфорований п / е пакет і тримайте їх в теплому місці над ємністю з водою. Через деякий час повинні утворитися зародки коренів, а всередині бульбоцибулини формується цветонос. Безпосередньо перед посадкою температура змісту клубнелуковиц фрезий знижують до + 10 + 12оC. 

     Фрезії потрібні поживні, вологопоглинаючі  грунти. Дуже добре фрезія відгукується на внесення перепрілого перегною або компосту і додаванням в субстрат повного мінерального добрива. Оптимальний показник кислотності грунту (рН) для фрезій – 6,0-6,8, тобто грунт повинен бути нейтральною. Для зниження кислотності ґрунту потрібно додати в орний шар доломітове борошно або по осені провапнованих.  Посадка фрезії у відкритий грунт здійснюється навесні, після того, як минуть останні заморозки (десь після 9 травня). Готуємо лунки з таким розрахунком, щоб глибина посадки була близько 3-6 см. Великі бульби садять на відстані 5 см, дрібні – на відстані 3 см. Відстань між рядами – 15 см. Зарівняв грунт і замульчируйте її хвойної землею або торфом, щоб оберегти її, а заодно і коріння фрезії, від перегріву. До серпня ваші фрезії випустять по 1-3 квітконосі, а цвісти будуть до початку жовтня.

 У період зростання фрезії необхідна підгодівля. Перша підгодівля (ще по сходам) здійснюється аміачною селітрою (20 г селітри на 10 л води), потім два рази на місяць калійної сіллю і суперфосфатом (відповідно 20 г і 40 г на 10 л води). Крім того, фрезия в саду потребує розпушуванні грунту і прополці, особливо в першій половині вегетаційного періоду.Вирощування фрезії в саду передбачає певний режим поливу рослини. Під час зростання і цвітіння поливати фрезію потрібно рясно і регулярно, грунт повинен бути постійно вологим. Цвітуть фрезії від трьох до шести тижнів, потім полив поступово зменшують до повного припинення. Бажано крім цього підвищувати вологість повітря обприскуванням стебел і листя фрезії. І те, і інше найкраще робити у вечірній час, але так, щоб волога встигла всмоктатися. У відкритому грунті фрезію містять до заморозків.

 Зберігають цибулини фрезії в сітках при температурі 20-25 ºC в приміщенні з високою вологістю повітря (70-80%). Якщо такого приміщення немає, то встановіть під сіткою з цибулинами ємність з водою. Посадковий матеріал необхідно переглядати хоча б раз на місяць, відокремлюючи підгнилі або хворі бульбоцибулини. За місяць до висадки цибулини потрібно помістити в більш прохолодне місце (10-15 ºC).

  Найбільш популярні сорти : Ballerina  до 95 см, квіти білі, зів в жовтих штрихах, на квітконосах формуються бокові пагони 2-го і 3- го порядку, завдяки чому продовжується термін цвітіння. Кармен – висотою 105-107 см, квіти оранжево-червоні. Aurora – висотою 70 см, квіти кремові. Red Lion – висотою 50-70 см, квіти червоні. Royal Blue – 65-70 см, квіти голубі з білим зівом. Wintergold – 70-80 см, квіти золотисто – жовті, Oberon – бронзові. Сортів Фрезії багавто, але в продажі більше всьогог зустрічаються суміші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *