Опубліковано

Помідорне дерево Спрут F1

Помідорне дерево або томат-дерево Спрут F1 – виведений кілька років тому гібридний сорт кісткових томатів, що викликав величезний інтерес серед фермерів, городників та дачників, яким до душі різні нововведення та дивовижі.Незвичайне рослина являє собою індетермінатний, тобто не маючий обмежень в зростанні, гібрид з добре розвиненою здатністю до інтенсивного утворення пагонів.Його висота може досягати 4 метрів і навіть більше, а площа крони – 40-50 кв. метрів. Річний урожай Спрут F1 дає просто фантастичний – близько 14 тисяч томатів, загальна вага яких дорівнює 1,5 тоннам. Свою назву чудо-томат отримав недарма – помідорне дерево, немов спрут, обплітає весь збудований для нього каркас теплиці.Головні особливості даного сорту помідорів – це величезна енергія зростання, потужність, врожайність і стійкість до хвороб. Має генетично закладену потужну кореневу систему і добре розвинений поверхневий листовий апарат.Кисть гібрида Спрут F1 закладається через два-три листки. Кожна з них дає 5-6 плодів середньою масою 100-160 грам. Томати мають округлу форму, м’ясисті, соковиті, з відмінними смаковими якостями.Процес зростання помідорного дерева в середньому триває 1-1,5 року, тому в кліматичних умовах нашої країни продуктивне вирощування можливо тільки теплицях, які цілий рік добре обігріваються і освітлюються. Перші 7-8 місяців потрібно зосередитися на формуванні деревця, не дозволяючи йому плодоносити. Далі, коли крона вже сформується, настає період плодоутворення і активного плодоношення. 

Помідорне дерево потрібно вирощувати в гідропоніці. Це обов’язкова умова, щоб врятувати його від хвороб і шкідників, які можуть атакувати за 1,5 року життя. Генетична закладеність до зростання і галуження вимагають належного догляду, повноцінного харчування і освітлення. В іншому випадку рослині не досягти висоти дерева.
Що потрібно для вирощування чудесного томату:
 • Опалювальна круглий рік теплиця з лампами денного світла.
 • Ємність для посадки, розміром від 1 до 1,5 метрів квадратних. Висота повинна бути не менше 0,5 метра. Часто для цієї мети використовують стару ванну.
 • Кришка для тари з отвором в центрі для томата. Її можна зробити з листового пінопласту. Кришка необхідна для захисту живильного складу від перегріву в літній час.
 • Тара, в якій будуть розлучатися розчини.
 • Акваріумні компресори, які будуть збагачувати живильний розчин повітрям.
 • Спеціальні добрива для виготовлення розчину гідропоніки. Підійде складу Чеснокової та Базыреной.
 • Скловата для виготовлення посадочних кубиків.

Гідропонний спосіб вирощування вважається найбільш вдалим, оскільки дозволяє не переживати про висушуванні або зараженні грунту. Єдине, про що треба дбати температурі розчину. Влітку вона не повинна перевищувати 25 градусів, а взимку-опускатися нижче 18. Щоб знизити ймовірність перегріву рекомендують тару пофарбувати в білий колір. Коли все підготовлено, можна приступати до посадки.

Для приготування розчину гідропоніки рекомендується зробити матковий розчин, для цього в 10 літрах води розводять:
 • Азотнокислий амоній 0,2 кг
 • Калій 0,5 кг
 • Залізо лимоннокислое 0,009 кг
 • Суперфосфат 0,55 кг
 • Борну кислоту 0,003
 • Магній 0,3 кг
 • Марганець сірчанокислий 0,002 кг

На 1 літр розчину береться 100 літрів води і перемішується. Щоб отримати гарне дерево, потрібно вирощувати рослину з осені. Для цього высевание насіння проводиться в серпні. З скловати вирізають кубики розміром 20 на 20 см, в середині робиться поглиблення для насіння.Кожна заготовка змочується поживним складом і поміщається в тару для зростання. Поверхня кубика зволожується кілька разів в добу. Через 60 днів після появи сходів, рослина поміщається в більший кубик з скловати, у нього підводяться трубочки подачі повітря, і ставиться в ємність. Зверху ванна накривається підготовленої кришкою.Весь холодний період здійснюється штучне підсвічування, тим самим формуючи 12 годинний світловий день. Підсвічування здійснюється аж до кінця лютого. Якщо в цей період з’являються квіткові пагони, їх обламують. Це дозволить сформувати красиву і густу крону. Рослина не має плодоносити до 8 місячного віку. Плодоношення має розпочатися не раніше травня.При дотриманні агротехніки і підтримці температури рослина дасть швидке зростання. Для його підтримки знадобиться шпалера. На висоті 2,5 метра потрібно натягнути сітку, на якій будуть розміщуватися гілки томатного дерева.

Якщо відсутня можливість виростити повноцінне помідорне дерево, то можна використовувати насіння для сезонних цілей. Адже обіцяні 10 кг плодів з куща – це також непогано. А якщо врахувати, що цей сорт плодоносить практично до заморозків, томати добре лежать, то можна забезпечити себе свіжими помідорами на 8-10 місяців.
 В чому особливість сезонного вирощування томата Спрут:
 • Висівання  насіння на розсаду проводиться не пізніше середини лютого.
 • Обов’язково пікірування.
 • Висадку кущів робити на відстані 1,5 метра один від одного.
 • Обламувати пасинки не потрібно.
 • Для повноцінного росту потрібна регулярна підгодівля не рідше одного разу на 3 тижні.
Сезонне рослина у висоту може досягти 4-5 метрів. Щоб цього не сталося, потрібно не забути відщипнути центральний стебло при досягненні потрібного розміру.
Помідор Спрут – справжнє диво селекції. При успішному вирощуванні будь городник може пишатися своєю працею і старанням. Але навіть якщо дерево не виправдало свого очікування, можна отримати чудовий урожай томатів, який не завжди можуть дати інші сорти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *