Опубліковано

Шлюмбергера

Шлюмбергера – кактус з тропічних гірських лісів Бразилії.  Його довгі поникаючі пагони складаються з плоских м’ясистих сегментів, на кінцях яких зявляються численні квіти різних кольорів. Шлюмбергера усічена, або зигокактус, зацвітає в грудні, за що й одержала назву декабрист. Шлюмбергера Гартера, або рипсалідопсис, зацвітає у квітні, тому й одержала назву великодній кактус.

Полив різдвяника має бути регулярним, земляна грудка не повинна пересихати, але перезволоження коріння квітки теж не любить, тому від поливання до поливання варто чекати висихання верхнього шару ґрунту. З березня по серпень регулярно поливайте різдвяник м’якою водою, обприскуйте його і підживлюйте двічі на місяць. Влітку рослину краще винести на балкон, терасу чи помістити її у дворі під кроною дерева, але подалі від слимаків та равликів до кінця серпня або початку вересня. Потім поступово скоротіть полив і розмістіть квітку в прохолодному приміщенні (приблизно 15 ºС) на південному підвіконні – дуже підходить для цього балкон. Як тільки почнуть з’являтися бутони, полив і температуру поступово збільшують і повертають різдвяник до звичайного режиму. Усім видам, незалежно від часу цвітіння, необхідний спокій до і після цвітіння. У цей час кактусам забезпечують прохолодне утримання ( не нижче за 12°С). У рипсалідопсиса період спокою триває від жовтня до лютого і два тижні після закінчення цвітіння. В інших видів період спокою припадає на жовтень-листопад і від моменту закінчення цвітіння до кінця березня.

У міру зростання шлюмбергери може знадобитися пересадка рослини. Зазвичай це відбувається один раз за 1-2 роки. Для пересадки зигокактуса необхідно вибрати невисокий, але широкий горщик, діаметр якого приблизно на 2 сантиметри більше, ніж у старого горщика. Високий горщик не потрібен, тому що коренева система квітки розташовується у верхньому шарі ґрунту. На дно горщика буде відмінним рішенням покласти шар керамзиту для забезпечення хорошого дренажу.Пересадку здійснюють тільки у весняний час, коли шлюмбергера закінчила своє цвітіння. Рослина виймають зі старого горщика і перекладають в новий, засинаючи підготовленої ґрунтовою сумішшю. Потім шлюмбергеру забезпечують період спокою після цвітіння.

Шлюмбергера розмножується живцями, що складаються з 2-3 сегментів. Місце зрізу підсушують і висаджують живці в землю для старих рослин. Для вкорінення необхідна температура близько 20°С і затінок. Шлюмбергера може піддаватися грибкових захворювань, вони з’являються з-за зайвого поливу. Так само про надмірної вологи в горщику свідчать зморщені зелені пагони. У цьому випадку можуть допомогти протигрибкові препарати – фунгіциди.Якщо стебла мають червонуватий відтінок, значить рослина потрапляє сонце і це йому явно не по душі. Знайдіть йому більш тінисте місце.У рідкісних випадках зігокактус може атакувати павутинний кліщ або борошнистий червець. Від цих шкідників треба використовувати спеціальні інсектициди. Види шлюмбергери. Усічена, або зигокактус – стебла зубчасті по краях, квіти різного кольору – від білого до червоного. Існує безліч гібридів. Шлюмбергера Гартнера, або рипсалідопсис – квіти яскраво-червоні, із загостренням пелюстками.

                                                                                                 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *